Logo
Chcete se zeptat? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. Dobroty - regionální potraviny
  3. Bylinková sůl
  4. Bylinková sůl s medvědím česnekem

Bylinková sůl s medvědím česnekem

Bylinková sůl s medvědím česnekem 200g

Novinka roku 2016. Bylinková sůl je směs medvědího česneku s kamennou solí. Její výjimečností je technologický postup výroby, díky kterému dojde k max... celý popis
Dostupnost
Skladem
79 Kč
69 Kč
bez DPH
Číslo produktu:173
Kompletní specifikace

Novinka roku 2016. Bylinková sůl je směs medvědího česneku s kamennou solí. Její výjimečností je technologický postup výroby, díky kterému dojde k maximálnímu prolnutí chutí a vůní čerstvě natrhané a nakrájené byliny do soli a obráceně – prolnutí soli do čerstvé vlhké byliny.

Použití bylinkové soli je naprosto všestranné, při vaření, grilování nebo ve studené kuchyni, resp. všude tam, kde má člověk vůni a chuť česneku rád.

Většina bylinkových solí se vyrábí smícháním nasušených bylin a soli. Výhodou tohoto postupu je, že je možné vyrábět bylinkovou sůl celoročně (z předem vytvořených zásob sušených bylin), nevýhodou je, že prolnutí chutí a vůní bylin do kamenné soli je pouze omezené.

Náš postup je jiný. Při výrobě používáme výhradně čerstvě natrhané byliny Medvědí česnek. Ty speciálním postupem smícháme s kamennou solí. Sušíme velmi pomalu a průběžně promícháváme sůl s bylinami. Tím dosáhneme toho, že sůl do sebe nasaje z vlhkých bylin maximum chutí a vůní, a bylinky do sebe nasají sůl, dojde k maximálnímu prolnutí chutí a vůní bylin do soli a soli do bylin. Pomalé sušení je velmi šetrné k bylinám, zachovává maximum jejich dobrých vlastností.

Díky tomu při solení vlhkých, mastných či mokrých potravin (např. rozkrojená ředkvička, vajíčko, brambory, sádlo s cibulí, maso apod.), bylinky v soli „obživnou“ a zezelenají, jakmile do sebe natáhnou vlhkost z potraviny.

Tento postup lze realizovat pouze pár týdnů v roce, kdy uvedené byliny dozrávají současně (tj. na jaře, kdy mají byliny "největší sílu"), a tím je výrobek ještě více výjemečný.

Zboží zařazeno v kategoriích

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz