Logo
Chcete se zeptat? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. Český čokoládový lev
Český čokoládový lev

Sladké připomenutí naší slavné historie

Krásný, velký, silný český lev, symbol naší české státnosti, vyrobený z pořádného kusu poctivé čokolády. Přesněji řečeno - je odlitý z více jak 3/4 kg vysoce jakostní bílé a hořké čokolády do historické kovové formy z první republiky.

V tomto provedení je to sladké připomenutí naší slavné historie, a toho není nikdy dost. Tak jako naši předci po vzniku první republiky vyrobili krásnou kovovou formu „na bábovky“ s motivem českého dvouocasého lva, aby tímto milým způsobem dali do rukou tehdejších hospodyněk, maminek, nástroj na posilování národní hrdosti, stejně tak je využití této historické formy aktuální i dnes.


To jsme si vyzkoušeli i my, když jsme formu objevili a upekli v ní možná po více jak 70 letech bábovku. Po této zkušenosti jsme chtěli vymyslet něco trvanlivějšího než je bábovka – a výsledek vidíte, český lev vyrobený ze dvou druhů čokolád.

Bílá čokoláda -Origin 36% natural vanilka, použitá na plastický reliéf lva, je vysoce kvalitní jednoplantážová čokoláda, pěstovaná v kvalitě BIO, z řady Mission Afrika, výrobce DOMORI, Itálie.

Má dokonale vyváženou sametovou chuť a příjemné aroma díky prvotřídnímu, extra jemnému kakaovému máslu. Je zpracovaná tradičním způsobem, aby vznikl chuťový požitek i opravdové pohlazení pro mysl. Její lahodná chuť je dosažena kvalitními surovinami, jako je pravá přírodní vanilka.

Obsahuje cukr, kakaové máslo 36%, sušené plnotučné mléko, sojový lecitin (přidává se do všech

i těch nejkvalitnějších čokolád), a přírodní vanilku. Výrobek neobsahuje geneticky modifikované organismy.

Hořká čokoláda Sublime 72%, která tvoří hlavní část lva, jeod výrobce kvalitních čokolád Dultistar, Itálie.
Vysoce jakostní, extra tmavá, lahodná čokoláda s vysokým obsahem kakaové hmoty 72% (nejvíce oceňované hořké čokolády mají obsah kakaa od 60 do 75%, u čokolád s vyšším procentem už často hořkost převládá nad zajímavými chuťovými tóny čokolády), s podílem kakaového másla 38-40 %, přírodní vanilkou a emulgátorem sojový lecitin. Výrobek neobsahuje geneticky modifikované organismy, ani žádné náhražky jako cukrářský tuk, vanilin, výplně typu lískooříšková pasta, aromata a dochucovadla.


Jedinou nevýhodou je, že když ochutnáte kouzlo chuti opravdu kvalitní čokolády, zjistíte, že už není cesty zpět :-)

PS: A jestli nevíte, proč má český lev dva ocasy, tak to se dozvíte po otevření krabice, ve které je dárkově balena tato výjimečná delikatesa, nebo ve starším článku "Český lev".

 

Zpět na Přehled novinek


Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.