Logo
Chcete se zeptat? Zavolejte.

Parní lokomotiva 423.0

Lokomotiva řady 423.0 je tendrová parní lokomotiva pro místní dráhy. Byla vyráběna v První českomoravské továrně na stroje v Praze (později ČKD), v me... celý popis
Dostupnost
Na objednávku
210 Kč
174 Kč
bez DPH
Číslo produktu:8344
Kompletní specifikace

Lokomotiva řady 423.0 je tendrová parní lokomotiva pro místní dráhy. Byla vyráběna v První českomoravské továrně na stroje v Praze (později ČKD), v menších počtech i v Adamovských strojírnách a Škodových závodech pro ČSD. Její výroba probíhala v letech 1921–1946 a celkem vzniklo 231 kusů.  Byly určeny k dopravní obsluze místních tratí s lehkým železničním svrškem a zajišťovaly zde jak nákladní, tak i osobní dopravu.

Pro svou nenáročnou obsluhu i spolehlivost byly lokomotivy v provozu velmi oblíbené a získaly přezdívku „Velký bejček“. Na mnoha vedlejších tratích sloužily po desítky let; větší odstavování nastalo až v šedesátých letech s nástupem lokomotiv motorových. Poslední lokomotivy byly vyřazeny okolo roku 1980. 

Obraz je možné dodat v různých rámech a velikostech. Uvedená cena je za tisk bez rámu, do formátu A3, papír 200g. Jestli si přejete větší rozměr nebo rámování, napište nám svoji představu a my Vám pošleme cenu.

Zboží zařazeno v kategoriích

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz