Logo
Chcete se zeptat? Zavolejte.

Velociped

Vývoj kol od vysokého až po motokolo a tříkolku

Doba přelomu 19. a 20. století byla dobou převratných vynálezů a každodenního hledání nových možností. To se samozřejmě týkalo i bicyklů, takže na obr... celý popis
Dostupnost
Na objednávku
210 Kč
174 Kč
bez DPH
Číslo produktu:8301
Kompletní specifikace

Doba přelomu 19. a 20. století byla dobou převratných vynálezů a každodenního hledání nových možností. To se samozřejmě týkalo i bicyklů, takže na obraze vidíme jak konstruktéři hledali různá technická a koncepční řešení bicyklů pro dvě osoby nebo převoz nákladu, různá řešení převodů a pohonu (např. tříkolka na ruční pohon) až po využití spalovacího motoru.

Proto je zde krásná kresba prvního sériově vyráběného motorového kola Hildebrand Wolfmuller z roku 1894, jehož autoři jsou pánové Wilhelm a Heinrich Hildebrandtovi a jejich společník Alois Wolfmüller. Dvouválcový čtyřdobý motor se zapalováním žhavenou trubkou a vodním chlazením měl skoro 1,5 litru zdvihového oběmu a podával výkon 2,5HP. Celkem se vyrobilo 2000 kusů, což na tu dobu představovalo obrovskou sérii.

Obraz nadchne všechny se vztahem k technice a cyklistice.

Obraz je možné dodat v různých rámech a velikostech. Uvedená cena je za tisk bez rámu, do formátu A3, papír 200g. Jestli si přejete větší rozměr nebo rámování, napište nám svoji představu a my Vám pošleme cenu.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz